Savaitės nuotrauka

http://www.sveikatoscentras-kaunor.lt/images/savaites_nuotraikos/kytikas.jpg

Veikla

Kita informacija

RegistracijaKieno pusėje aš esu: ligos ar gydytojo?

 

Ne dažnai susimąstome, kokią vietą žmogaus gyvenime užima gydytojas. Šį klausimą užduodame ne todėl, kad artėtų medikų profesinė šventė, bet siūlydami pasvarstyti apie savo sveikatą, užduoti sau klausimą, kiek įdedu pastangų ją išsaugoti, ar laiku kreipiuosi į gydytoją pagalbos bei patarimo.

Gruodžio 3 d. yra Pasaulinė žmonių su negalia diena. Įprastai tądien kalbama apie žmones, kuriems likimas lėmė nuo gimimo arba po nelaimingo įvykio, traumos prarasti kai kurias gamtos žmogui duotas galias. Žmogui su negalia, prikaustytam prie vežimėlio ar negalinčiam savarankiškai pavalgyti, atlikti įprastų higienos procedūrų, dėl įgimto aklumo ar praradusiam regėjimą, turinčiam klausos ar kitokių sveikatos sutrikimų, tenka įdėti daug pastangų, kad jaustųsi visaverte visuomenės ląstele, kad galėtų jai duoti, ne tik imti. Negalime atsižavėti, kaip savo valios ir užsispyrimo dėka žmonės įveikia savo fizinę negalią ir pasiekia gražių rezultatų moksle, sporte, pagaliau savo kasdienėje buityje.

O kiek pastangų įdeda sveikieji, kad kuo ilgiau išsaugotų brangiausią savo turtą – sveikatą? Juk kartais neįgalumas yra pasekmė ligų, į kurias numojame ranka ar tiesiog laiku neatkreipiame dėmesio.

 

Garliavos Roko Šliūpo poliklinikoje dirbantys šeimos gydytojai per savo darbo dieną priima apie dvidešimt pacientų. Dalis jų – tai įvairaus amžiaus žmonės, kurie metų naštos slegiami, sunkiai dirbdami ar lengvai ranka vis numodami į kartas nuo karto ištinkančius negalavimus laikui bėgant prarado savo sveikatą. Gydytojai nuolat primena, kad kiekvienas esame atsakingi už savo gyvenimo kokybę, savo sveikatos išsaugojimą. Poliklinikos šeimos gydytojai skatina pacientus pasinaudoti nemokamomis sveikatos prevencinėmis programomis, kurias finansuoja valstybė, ir laiku išsitirti dėl vėžio, širdies ligų. Anksti diagnozuota liga lengviau gydoma, ligonis greičiau sveiksta, atgauna sveikatą ir grįžta į įprastą gyvenimo ritmą.

 

„Kiekvienas žmogus turėtų sau atsakyti į klausimą „Kieno pusėje aš esu: ligos ar gydytojo?“ Kuo mažiau skiriame dėmesio savo sveikatai, sveikai gyvensenai, tuo sunkesnė ligų našta gali užgulti pečius. Sveikata yra trapi dovana. Gydytojo misija – padėti žmonėms kuo ilgiau ją išsaugoti“, – įsitikinusi Garliavos pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Nijolė Kliučienė. – „Norime, kad pas mus lankytojai turėtų sąlygas susipažinti su sveikos gyvensenos principais, išmoktų sekti savo sveikatos pokyčius ir laiku juos aptartų su savo šeimos gydytojais.“

 

Direktorė primena, kad Roko Šliūpo poliklinikoje greta šeimos gydytojų kabinetų veikia Sveikos gyvensenos kabinetas, kuriame dirbanti gydytoja konsultuoja diabetu, hipertenzija, širdies ir kraujagyslių bei kitomis sunkiomis ligomis sergančius ligonius. Sveikos gyvensenos specialistė pataria, kaip suderinti šeimos gydytojo paskirtą medikamentinį gydymą ir mitybą, aktyvų laisvalaikį.

 

„Poliklinikos registratūroje dirbanti socialinė darbuotoja turi tiesioginį kontaktą su pacientais. Dar prieš lankytojui užeinant pas gydytoją ji informuoja žmones apie profilaktines sveikatos programas, dalija lankstinukus. Bendraudama su pacientais darbuotoja pamoko juos, kaip stebėti sveikatos pokyčius ir užrašyti juos lentelėse“, – kalbėjo direktorė. – „Norime, kad negalią turintys pacientai taip pat gerai jaustųsi poliklinikoje ir laisvai joje galėtų judėti. Todėl įrengėme keltuvą, praplatinome erdves, kad žmonėms su vežimėliais nebūtų kliūčių. Lipantiems laiptais aikštelėse pastatėme kėdes poilsiui, kad pacientai galėtų patogiai atsipūsti.“

 

„Būtų labai smagu, kad mes, medikai, ir pacientai visada būtume vienoje – sveikatos – pusėje. Tada lėtinės ligos rečiau peraugtų į negalią, ilgiau galėtume džiaugtis gyvenimo pilnatve“, – linkėjo N. Kliučienė.