Savaitės nuotrauka

http://www.sveikatoscentras-kaunor.lt/images/savaites_nuotraikos/kytikas.jpg

Veikla

Kita informacija

RegistracijaGruodžio 9-oji – Tarptautinė antikorupcijos diena


Prieš trylika metų Jungtinių Tautų iniciatyva gruodžio 9-oji paskelbta Tarptautine antikorupcijos diena. Pastaraisiais metais Lietuvoje kovai su korupcija skiriama itin daug dėmesio, tvirtinama įstatyminė bazė, atliekama korupcijos rizikos analizė, kuriamos ir įgyvendinamos prevencinių priemonių programos. Viena efektyviausių korupcinės prevencijos priemonių yra viešumas, sudaryta galimybė žmonėms atviri arba anonimiškai išsakyti savo nuomonę, įvardyti problemas, su kuriomis susiduria. Garliavos pirminės sveikatos priežiūros centras, siekdamas šio tikslo, pasitelkia įvairias informacijos sklaidos priemones.

Bet kuriame sveikatos centro padalinyje žmonės savo pastebėjimus gali įrašyti atsiliepimų-pasiūlymų knygoje arba savo laiškelį įmesti į specialią dėžutę. Be to, laiškus gyventojai gali siųsti ir elektroniniu paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. . Garliavos PSPC direktorė Nijolė Kliučienė džiaugiasi, kad pacientai naudojasi galimybe paklausti, išsakyti nuomonę, atkreipti dėmesį, pasidalyti gerais įspūdžiais.Mėgstantieji naršyti internete reikalingos informacijos gali rasti Garliavos PSPC interneto svetainėje www.sveikatoscentras-kaunor.lt. Čia skelbiamas įstaigos pasitikėjimo telefonas, kuriuo gyventojai gali skambinti, norėdami pranešti apie korupcijos atvejus įstaigoje. Taip pat viešinami Specialiųjų tyrimų tarnybos ir Sveikatos apsaugos ministerijos pasitikėjimo telefonai, elektroninio pašto adresai. Gyventojai gali paskaityti, kokia baudžiamoji atsakomybė gresia už korupcinio pobūdžio veiksmus, susipažinti su paciento teisėmis ir pareigomis. Svetainėje gyventojai gali sužinoti, kokia yra paslaugų apmokėjimo tvarka. Visa ši informacija pacientams skelbiama ir sveikatos centro padalinių skelbimų lentose.

Išsiaiškinti pacientų nuomonę apie jiems teikiamas medicinos paslaugas, medicinos darbuotojų darbą padeda ir kasmet atliekama anoniminė įstaigos lankytojų apklausa. Ji parodo, kaip pacientai vertina pasikeitimus padalinyje, kuriame lankosi, kaip vertina medicinos darbuotojų darbą, ar pasitiki savo gydytoju. Pacientų apklausa įstaigos bendruomenei leidžia geriau įvertinti savo darbą, suprasti, ar ligoniai gauna pakankamai informacijos apie savo sveikatą, įstaigos teikiamas sveikatos priežiūros paslaugas. Į anketą visada įtraukiami klausimai korupcijos tema.

„Anketinių apklausų rezultatus analizuojame administracijos pasitarimuose, aptariame su darbuotojais. Mūsų įstaiga keičiasi kartu su savo pacientais, mes stengiamės, kad jiems pas mus būtų jauku, gera ir būtų užtikrintos kokybiškos sveikatos priežiūros paslaugos. Nuoširdus pacientų ir medikų bendravimas, pasitikėjimas, geras žodis – pati laukiamiausia dovana medikams“, – įsitikinusi N. Kliučienė.

Garliavos PSPC vykdoma ir kita korupcijos prevencijos veikla. Jau dvejus metus sveikatos centro medicinos darbuotojai dirba vadovaudamiesi pacientų aptarnavimo standartais. Tai leidžia pacientus aptarnauti atsižvelgiant į sveikatos būklę ir nesivadovaujant subjektyviais kriterijais, kurie gali sudaryti prielaidas dviprasmiškai situacijai.

Dėmesys skiriamas ir darbuotojų mokymams. Praėjusiais metais didžioji dalis sveikatos centre dirbančių specialistų dalyvavo seminare „Antikorupcinių įgūdžių formavimas“. Padalinių vadovai, šeimos gydytojai, bendruomenės slaugytojos, administracijos darbuotojai aiškinosi, kokios yra korupcijos visuomenėje apraiškos, analizavo situacijas, su kuriomis susiduriama ne tik medicinos srityje, ieškojo būdų, užkertančių kelią ydingai praktikai.

„Puikiai suprasdami, kad viena iš korupcijos priežasčių yra darbuotojų darbo kultūros stoka, mūsų sveikatos centro darbuotojai kiekviename pasitarime kalba apie medikų ir pacientų santykius, jų aiškumą, bendravimo kultūrą, kad neliktų nepastebėtų klaidelių“, – sveikatos centro direktorės nuomone, paslaugos pacientams turi būti teikiamos taip, kad neliktų vietos minčiai „Nedaviau – tai manimi ir nesirūpina“.