Savaitės nuotrauka

http://www.sveikatoscentras-kaunor.lt/images/savaites_nuotraikos/kytikas.jpg

Veikla

Kita informacija

RegistracijaKonferencijoje aptarti ligų prevencijos rezultatai

 
Gruodžio 18 d. ištaigingoje Raudondvario dvaro salėje aptarti ir įvertinti ligų prevencijai skirtų programų rezultatai. Kauno rajono bendruomenės sveikatos taryba pakvieti visų rajone veikiančių sveikatos priežiūros įstaigų vadovus į konferenciją „Asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros integracija – efektyvesnė susirgimų profilaktika“, kurioje profesorė habil. dr. Irena Misevičienė išdėstė savo pastabas apie Lietuvos sveikatos programą, Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro direktorius Laurynas Dilys analizavo šių metų sveikatos projektus, biuro specialistės aptarė ligų prevencijos programas ir šių programų viešinimo bei vykdymo sąsajas.Konferencijoje apsilankęs Kauno visuomenės sveikatos centro direktorius Gintaras Kligys diskusijų metu akcentavo tai, kad kalbant apie sveikatos sistemą, būtina labiau atkreipti dėmesį į žmogaus sveikatą. „Šiuo metu pagrindiniu kriterijumi tapo paslaugų skaičius, o ne žmogaus sveikata“, – kritikavo biurokratinį požiūrį visuomenės sveikatos centro direktorius, pabrėždamas, kad vykdant sveikatos programas, joms skiriamos lėšos turi būti skiriamos žmogaus sveikatai, ne įstaigų infrastruktūros gerinimui.

Sėkmingo prevencinių programų įgyvendinimo veiksnys, Garliavos pirminės sveikatos priežiūros centro direktorės Nijolės Kliučienės nuomone, yra ir pats žmogus. „Mūsų įstaigos darbuotojai susiduria su pacientų nenoru kalbėti apie prevencines sveikatos programas. Atėję pas gydytoją jie tik nori greitai gauti receptą ar siuntimą sanatoriniam gydymui. Su gydytojais dažnai kalbame, kad reikia keisti žmonių mąstymą ir ieškome būdų, kaip tai daryti.

Poliklinikos registratūroje įdarbinome socialinę darbuotoja, kuri šiemet vykdė projektą, skirtą būtent bendravimui su pacientais ir prevencinių programų pristatymui. Pastebėjome, kad individualiai kalbinant gydytojo priėmimo laukiantį žmogų lengviau sudominti sveikatos programomis. Darbuotoja dalijo specialiai pagamintus lankstinukus, mokė, kaip pildydami čia esančią lentelę žmonės gali patys stebėti ir vertinti savo sveikatos pokyčius. Deja, retas pacientas savo gydytojui gyrėsi, kad stebi sveikatą. Vis tik esu tikra, kad nereikia nuleisti rankų“, – apie pastangas keisti žmonių požiūrį į sveikatą pasakojo Garliavos PSPC direktorė.

Diskusijos metu N. Kliučienė atkreipė dėmesį ir į medicinos darbuotojus. Pasak jos, besirūpindami pacientų sveikata, įstaigų vadovai neturėtų pamiršti ir savo darbuotojų. „Medikų darbas šiandien vis intensyvesnis, sunkesnis ir labiau sekinantis. Todėl negalime nekreipti dėmesį ir į pačių medikų sveikatą“, – teigė direktorė.

Baigiamuoju renginio akcentu tapo Kauno rajono savivaldybės mero saldi dovana sveikatos įstaigų darbuotojams – rajono kepėjų pagaminti kalėdiniai pyragai. Šie saldėsiai po konferencijos iškeliavo į 14 rajone veikiančių sveikatos priežiūros įstaigų.