Savaitės nuotrauka

http://www.sveikatoscentras-kaunor.lt/images/savaites_nuotraikos/kytikas.jpg

Veikla

Kita informacija

RegistracijaAnkstyvoji vėžio diagnostika gali tapti antruoju gyvenimo šansu


Šiandien minima Pasaulinė kovos su vėžiu diena. Norime priminti, kad vėžio profilaktika gali padėti užkirsti kelią šiai ligai pačioje jos pradžioje. Garliavos pirminės sveikatos priežiūros centro medicinos statistikos duomenimis, per praėjusius metus dėl įvairių profilaktinių patikrinimų pas šeimos gydytojus ir ginekologus apsilankė 9357 pacientai, iš jų 1753 sveikatą pasitikrino pagal valstybės finansuojamas vėžio diagnostikos programas. Atlikus tyrimus buvo išaiškintas 31 atvejis, kai ligos procesai buvo dar tik prasidėję arba pirminės stadijos. Sveikatos centras savo pacientams siūlo nemokmai sveikatą pasitikrinti pagal 4 ankstyvajai vėžio diagnostikai skirtas programas.

2014 metais dėl gimdos kaklelio vėžio pasitikrino 371, krūties vėžio piktybinių navikų – 305 pacientės, priešinės liaukos (prostatos) vėžio ankstyvosios diagnostikos programa pasinaudojo 458 pacientai, storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostika programa taikyta 619 vyrų ir moterų.

Per 2013 metus buvo diagnozuoti 74 įvairių stadijų vėžio atvejų, 5 iš jų pirminės stadijos, 31 – pirmos ir antros stadijos.