Savaitės nuotrauka

http://www.sveikatoscentras-kaunor.lt/images/savaites_nuotraikos/kytikas.jpg

Veikla

Kita informacija

RegistracijaVasario 9-oji – tarptautinė odontologų diena


 

 

Minėdami Tarptautinę odontologų dieną Garliavos pirminės sveikatos priežiūros centro specialistai ir džiaugiasi, ir nerimauja. Šiuo metu sveikatos centro padaliniuose dirba 12 jaunų ir ilgametę darbo patirtį turinčių odontologų. Bene didžiausią rūpestį, kaip ir daugeliui šalies dantų specialistų, jiems kelia gausėjantys apleistų dantų, ėduonies atvejai.Itin liūdina vaikų ir paauglių dantų sveikata. Jau 7-8 metų amžiaus vaikų dantys būna taip pažeisti ėduonies, kad tenka šalinti ne tik pieninius, bet ir nuolatinius dantis. Jei yra bent mažiausia galimybė išgelbėti neseniai išdygusį nuolatinį dantį, odontologams tenka imtis sudėtingo šaknies kanalų gydymo. Panašios problemos kamuoja ir paauglius.

Situacija kiek pradėjo gerėti, įvedus privalomą moksleivių dantų patikrinimą. „Po profilaktinio patikrinimo nemažai vaikų, lydimi tėvelių, o vyresni ir savo noru, grįžta gydytis, nelaukia kol vieną dieną pajus nemalonų danties skausmą. Vis daugiau tėvų pasiteirauja ir apie vaikų dantų dengimą silantais“, – pasakoja Garliavos Roko Šliūpo poliklinikos odontologė Monika Gedgaudaitė.

Odontologų paslaugos teikiamos sveikatos centro padaliniuose Garliavoje, Ežerėlyje, Zapyškyje, Girionyse, Piliuonoje. Per praėjusius metus odontologai sulaukė 10342 pacientų vizitų, iš jų 3396 atėjo pasitikrinti profilaktiškai (1401 vaikai ir 1995 suaugusieji). Statistikos duomenimis dėl dantų ligos suaugusieji ir paaugliai apsilankė 5835 kartų, vaikai iki 14 metų - 1188 kartų.

Sveikatos centre teikiamos karieso gydymo, danties šaknų kanalų gydymo, plombavimo, danties traukimo, burnos higienos, dantų rentgeno paslaugos. Nemokamai silantinėmis medžiagomis dengiami krūminiai dantys 5-13 metų amžiaus vaikams. Pernai specialistai padengė 122 dantukus.