Savaitės nuotrauka

http://www.sveikatoscentras-kaunor.lt/images/savaites_nuotraikos/kytikas.jpg

Veikla

Kita informacija

RegistracijaMedicinos darbuotojų mintys ir palinkėjimai Pasaulinės ligonių dienos proga

 

 

Vasario 11-oji – Pasaulinė ligonio diena. Šia proga Garliavos pirminės sveikatos priežiūros medicinos darbuotojai nori pasidalyti mintimis ir palinkėjimais su savo pacientais:

 
„Jeigu ši diena skirta ir Jums, tai nepamirškite, kad santykyje su liga nesate vienas. Tereikia apsidairyti – Jums pagalbos ranką tiesia didelis būrys medikų, rūpesčiu ir meile gaubia šeima ir draugai. Tegul liga neatima gyvenimo džiaugsmo ir noro dalytis juo su kitais“, – linki Garliavos PSPC direktorė Nijolė Kliučienė.

 

 


„Sveikata – brangiausias mūsų turtas. Deja, nė vienas nesame apsaugotas nuo ligos. Dažnai ji užklumpa netikėtai ir priverčia susimąstyti, ką galėjome padaryti kitaip. Sergantiesiems linkiu stiprybės ir vilties. Norėdami išlikti sveiki, nepamirškime tikrintis profilaktiškai, puoselėkime sveiką gyvenimo būdą, dalyvaukime ligų prevencijos programose. Branginkime save ir savo sveikatą!“ – kviečia Garliavos Roko Šliūpo poliklinikos vedėja Aldona Noreikienė.

 


„Ne kartą esame girdėję, o gal ir patys tai sakę ar pagalvoję, kad sveikata – didžiausias turtas. Tai įvertiname netekę šios dovanos. Anksčiau ar vėliau visi patiriame didesnių ar mažesnių sveikatos problemų. Nė vienas žmogus nėra apsaugotas nuo negalavimų ir susirgimų. Labai svarbu neprarasti vilties ir ieškoti būdų nugalėti ligą, atrasti vidinės stiprybės sunkiomis minutėmis. Garsus austrų psichoterapeutas, pasaulinio garso mąstytojas, humanistas Viktoras Franklis yra pasakęs: „Kas turi kam gyventi, ištvers bet kokį kaip“. Pasaulinės ligonių dienos proga, linkime visiems mūsų pacientams neprarasti vilties ir atrasti KAM gyventi“, - Psichikos sveikatos priežiūros skyriaus linki vedėjas Orlandas Marcinkevičius.


„Sveikatai būtinos 4 sąlygos: fiziniai krūviai, neprivalgymas, užsigrūdinimas, mokėjimas laiku ilsėtis. Visos šios sąlygos priklauso nuo paties žmogaus. Yra dar ir penktoji sąlyga – laimingas gyvenimas. Laimingo gyvenimo ir noriu Jums palinkėti“, – sako šeimos gydytoja Ina Žagarienė.„Jei neskauda Jums dantų – šypsena tebus draugu. Kartą per metus apsilankykite ir pas odontologus“, – kviečia Odontologijos skyriaus vedėja Edita Žiobienė.

 

„Mieli pacientai, linkime Jums stiprios sveikatos ir neblėstančios energijos!“, – linki pacientus Roko Šliūpo poliklinikoje pirmosios su šypsena pasitinkančios registratorės Rima Andriuškevičienė, Sandra Mockevičienė ir Vilma Marazienė.

 „Žodis „pacientas“ yra kilęs iš lotyniškojo patientia, reiškiančio visų pirma kantrybę. Daugelis pasakys, kad šis žodžių ryšys nėra atsitiktinis. Ligos kamuojamas žmogus tampa jautresniu, irzlesniu, nekantresniu. Todėl noriu palinkėti daugiau kantrybės – laukiant kol suveiks vaistai, gydytojo priėmimo. Be to, nepamirškite daugiau dėmesio skirti savo sveikatai, pradžiuginkite save poilsiu, pasilepinkite mažais malonumais“, – primena Piliuonos ambulatorijos vedėja Egidija Grėbliauskienė.„Kiekvienas žmogus turi mylėti pats save, saugoti savo sveikatą, ją stiprinti. Nepamirškite, kad Jūsų sveikata yra Jūsų rankose. Mes, gydytojai, esame Jūsų pagalbininkai“, – sako šeimos gydytoja Zita Janulevičienė.„Chirurgo kabineto durų slenkstį peržengia žmonės, kenčiantys skausmą. Atliekame įvairių procedūrų ir stengiamės padaryti viską, kad pacientas išeitų šypsodamasis. Būtent ši šypsena, paciento veide pakeitusi skausmą, žinojimas, kad galiu padėti žmogui, leidžia pajusti savo darbo prasmingumą. Vis tik noriu palinkėti stiprios sveikatos, kad kuo rečiau reikėtų varstyti gydytojo kabineto duris“, – prisipažįsta su gydytojais chirurgais dirbanti bendruomenės slaugytoja Vida Balčiūnienė.„Nesijauskite vieniši, kai Jus slegia net ir nedidelė sveikatos problema. Ateikite pas specialistą pasitikrinti, pasikonsultuoti ar pasimokyti, – pataria Garliavos Roko Šliūpo poliklinikos Diabetinės pėdos kabinete dirbanti slaugytoja diabetologė Jolanta Smolskienė. – Yra ligų, įpareigojančių keisti gyvenimo būdą, įpročius. Viena tokių – cukrinis diabetas. Su šia liga reikia išmokti gyventi, išmokti rūpintis savimi. Žinau, tai nėra lengva. Laukiu visų, kuriems reikia mano pagalbos ir pamokymo, kaip prižiūrėti ligos pažeistas pėdas. Bendromis pastangomis pavyks išvengti komplikacijų ir kontroliuoti ligą. Džiaukitės gyvenimu ne tik būdami sveiki, bet ir mokėdami gyventi su liga.“


 
„Žmogus aukoja savo sveikatą, kad uždirbtų daugiau pinigų. Paskui jis aukoja pinigus, kad atgautų savo sveikatą. O tada jis taip rūpinasi savo ateitimi, kad nesidžiaugia dabartimi. Viso to rezultatas, kad žmogus negyvena nei dabartyje, nei ateityje. Jis gyvena taip, tarsi niekada nemirtų. O tada numiršta, taip ir negyvenęs“. (Dalai Lama). Dažniau atverkite gydytojo kabineto duris ne susirgę, o norėdami išsaugoti sveikatą. Norėdami pasilepinti, pirkite ne šokoladą, o kokybiškesnę dantų pastą, vitaminus, ekologišką maisto produktą. Niekuomet nevažiuokite, jei galite nueiti. Šypsokitės!“ – linki Girionių ambulatorijos vedėja Aušra Akelaitienė.„Visiems – sveikatos, dvasios ramybės, branginti dabartį, dalytis džiaugsmu su visais, turėti svajonių ir vilties“, – linki Ežerėlio ambulatorijos vedėja Milda Karvovskienė.