Savaitės nuotrauka

http://www.sveikatoscentras-kaunor.lt/images/savaites_nuotraikos/kytikas.jpg

Veikla

Kita informacija

RegistracijaPaveikslų paroda tarsi asmeninis nuotraukų albumas

Vasario 18 d. Garliavos Roko Šliūpo poliklinikoje uždaryta dailininko Alfonso Bunkaus tapybos darbų paroda. Lėtai sukdamas ratą poliklinikos laukiamajame, menininkas pasakojo apie paveiksluose vaizduojamus žmones ir vietas. Iš jų žvelgia ir A. Bunkaus tėveliai, ir žmona, ir dar maža dukrelė, vaizduojama aktorė iš neišdildomą įspūdį dailininkui palikusio spektaklio, pusnyse sustingusi tėvelio tėviškė, dunkso su lapų kepure žiemojantis Kauno viešosios bibliotekos ąžuolas. Einant nuo vieno paveikslo prie kito pasijunti tarsi verstum asmeninio nuotraukų albumo puslapius.  O menininkas juokavo, kad pirmą kartą tenka kalbėti apie savo darbus uždarant parodą.

Parodoje eksponuotus darbus galite peržiūrėti mūsų svetainės Fotogalerijoje „A. Bunkus. Paroda tarsi asmeninių nuotraukų albumas. 2014-2015 žiema“.Paprašius dailininką papozuoti prie vieno iš savo darbų, A. Bunkus stabtelėjo prie paveikslo „Audra“. Kodėl būtent prie šio kūrinio? „Tai mano dukters gydytoja Audra, – paaiškina dailininkas. – Ji dirbo Noreikiškėse. Nepavyko jos prikalbinti pozuoti, tad teko tapyti iš atminties. Ir pavadinimo paveikslui ilgai galvoti nereikėjo“, – pasiteiravus, ar vardas atspindėjo gydytojos būdą, nusišypsojęs dailininkas paaiškino, kad taip gerai medikės nepažinojęs.

Garliavos PSPC direktorė Nijolė Kliučienė prisiminė, kad tuo metu, kai sveikatos centras turėjo padalinį Noreikiškėse, ten vaikų sveikata rūpinosi gydytoja Audra Giedraitienė.

Bendraudamas su poliklinikos darbuotojais ekonomisto išsilavinimą turintis A. Bunkus pasakojo, kad daugiausia tapybai galėjo atsiduoti išėjęs į pensiją. Kūrėjas iki šiol yra surengęs daugiau nei 40 tapybos darbų parodų. „Viskas prasidėjo vaikystėje. Pamenu, per vieną vakaronę tėvelių namuose svečiavosi toks aukštas, drūtas vyras, ežiuku kirptais plaukais ir didele nosimi. Tada aš nupiešiau jo portretą ir pakabinome namuose ant sienos. Piešinys  kabėjo, kol visas apmusijo. Tada buvo nukabintas“, – pasak menininko, matyt, portretas namiškių nebuvo įvertintas kaip pakankamai meniškas, kad būtų restauruotas ir išsaugotas.

Šiltą dailininko bendravimą su medicinos darbuotojais praturtino Garliavos meno mokyklos akordeonistai.

Meniškoje poliklinikos aplinkoje vietos rado ir į savivaldos rinkimų sūkurį įsisukę Kauno rajono politikai. Poliklinikos darbuotojai turėjo progą pamatyti ne tik jau žinomus politikos veidus, bet ir susipažinti su jaunais, rinkimuose debiutuojančiais politikais. Kauno rajono savivaldybės tarybos narė, atstovaujanti „Tėvynės sąjungai“, pristatė Alšėnų seniūną, atsargos majorą Arūną Stašaitį ir jo sūnų Lietuvos krašto apsaugos savanorį Arimantą Stašaitį.

Kauno rajono savivaldybės tarybos narį socialdemokratą Antaną Vanagą susitikti su poliklinikos darbuotojais atlydėjo sūnus Eimantas Vanagas su buvusiu bendramoksliu Vyteniu Vitkausku.