Savaitės nuotrauka

http://www.sveikatoscentras-kaunor.lt/images/savaites_nuotraikos/kytikas.jpg

Veikla

Kita informacija

RegistracijaNėščiosios kortelėje – priminimas apie gripo skiepus

 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamentas informuoja, kad vykdant nėščiųjų sveikatos priežiūrą svarbu nepamiršti apsaugos nuo gripo. Prasidėjus skiepijimo sezonui rekomenduojama paskiepyti moteris prieš nėštumą, nėštumo metu (bet kuriame nėštumo laikotarpyje) arba po gimdymo. Svarbu, kad visą gripo sezoną nėščioji ir jos būsimas naujagimis būtų apsaugoti nuo gripo.

 

 

Nuo 2017 m. sausio 1 d. įsigaliojo naujoji „Nėščiosios kortelė“ Forma Nr. 025 – 113/a, patvirtinta Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2016 m. spalio 7 d. įsakymu Nr. V-1149. Jau pirmajame dokumento puslapyje kaip svarbi informacija nurodoma rekomendacija nėščiosioms skiepytis nuo gripo. Nėščioms moterims ir jų kūdikiams gresia didesnis su gripu susijusių komplikacijų, įskaitant priešlaikinį gimdymą, pavojus, nurodoma dokumente.

Svarbu nepamiršti, kad nėščiąsias saugu skiepyti bet kuriuo nėštumo laikotarpiu. Paskiepijus nėščiąją nuo gripo, apsaugomas ir būsimas naujagimis iki 5 - 6 pirmųjų jo gyvenimo mėnesių. Motina vaisiui perduoda apsaugą per placentą, o po gimdymo ir per pieną.

Kadangi vaikus galima skiepyti nuo gripo, tik sulaukusius 6 mėn. amžiaus (priklausomai nuo vakcinos), tai yra vienintelė patikima apsauga naujagimiui nuo gripo.

Kortelės skyriuje „Anamnezė“ prašoma nurodyti ar šį gripo sezoną nėščioji yra paskiepyta nuo sezoninio gripo. Jeigu ne – jai turėtų būti rekomenduojami valstybės lėšomis finansuojami skiepai. Dėl gripo skiepų nėščiosios turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.

2012 m. Pasaulio sveikatos organizacija nėščiąsias priskyrė prie gripo rizikos grupių, kurios turėtų būti skiepijamos pirmiausiai. Europoje kasmet pasiskiepija iki 65 proc. nėščiųjų, JAV pasiskiepija kas antra nėščioji.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėjo pavaduotoja Kristina Rudžinskaitė informuoja, kad per 2016 – 2017 m. gripo sezoną Lietuvoje paskiepyta daugiau kaip 500 nėščiųjų moterų, apie pusė iš paskiepytųjų buvo paskiepyta Kauno apskrityje.

NVSC Kauno departamento informacija