Savaitės nuotrauka

http://www.sveikatoscentras-kaunor.lt/images/savaites_nuotraikos/kytikas.jpg

Veikla

Kita informacija

RegistracijaSkyrius, kuriame gydytojai pacientus pasitinka be baltų chalatųNors senovės graikų kalboje „psichiatrija“ reiškė sielos gydymą, mūsų visuomenėje vis dar labai stiprus stereotipas, kad pas psichiatrą ar psichologą ateinantis asmuo yra „nenormalus“ arba turi „psichinių sutrikimų“, todėl neretai žmonės vengia ateiti pas psichiatrą, baiminasi pasekmių paaiškėjus, jog lankosi arba kažkada anksčiau lankėsi pas šį gydytoją. „Nelengva įgyti žmonių pasitikėjimą, parodyti, kad apsilankymas pas mus yra svarbus ir naudingas. Be to, kartais žmones gąsdina balti chalatai, todėl mūsų skyriuje gydytojų baltais chalatais nėra, – teigia Psichikos sveikatos skyriaus vedėjas Orlandas Marcinkevičius, prisimindamas rezidentavimo metu matytą paciento piešinį, kuriame buvo nupieštas didžiulis daktaras ilgu baltu chalatu ir mažytis, susitraukęs ligonis. – Mūsų darbe reikia gerai apgalvoti, kaip prieiti prie žmogaus, kad galėtum jam padėti“.

Pagalbos šiame centre dažnai ieško prislėgti, blogos nuotaikos kamuojami žmonės. Neretai į pokalbius su specialistu užsuka ir nerimo kamuojami žmonės. Čia gydosi šizofrenija, senatviniu atminties sutrikimu sergantys žmonės. Dalydamasis mintimis apie psichiatrų ir psichologų darbą, O. Marcinkevičius pastebėjo, kad senus tėvus prižiūrintys vaikai paprastai atlaidžiai žiūri į atminties sutrikimus ir tai traktuoja kaip senatvės požymį. Tačiau sunerimsta, kai pasireiškia elgesio sutrikimai ir senjorai ima skųstis, kad juos kažkas persekioja, nuodija, ima kliedėti.

Problemos, su kuriomis paprastai susiduria psichiatrai, senos kaip pasaulis. Tačiau šiuo metu juos ypač neramina vaikų ir paauglių, kurių tėvai dirba užsienyje, o jų atžalos auga su seneliais, giminaičiais, kartais su visai svetimais žmonėmis, likimas. Gydytoju psichiatru dirbantis O. Marcinkevičius perspėja, kad auga nauja tokių vaikų karta, todėl reikia rimtai susirūpinti.

Greta įprastų paslaugų jau greitai Psichikos sveikatos skyriaus darbuotojai pasiūlys naujovių. Šiuo metu veikia Pagyvenusių moterų, sergančių depresija, savitarpio paramos grupė, o rudenį darbą pradės Tėvystės įgūdžių ugdymo grupė. Parengus projektą bei gavus lėšų, skyriuje atsiras ir Sporto grupė.

„Tai ambicingi planai, tačiau dabar turime šaunią komandą, kuri yra pasirengusi suteikti žmonėms tai, ko jie neranda savo aplinkoje. Didelių lėšų tam nereikia: šiek tiek patalpų ar sporto salės nuomai, šiek tiek transportui, nes rajonas didelis, o mūsų pacientams kartais sunku susitaupyti kelis litus net kelionei pas gydytoją. Bet svarbiausia, kad turime kvalifikuotų ir entuziastingai nusiteikusių specialistų komandą, kurią šį pavasarį papildė socialinė darbuotoja. Grupių veikloje dalyvaus ir psichiatrai, ir psichologai, tačiau didžiausias rūpestis rengti projektus ir koordinuoti grupių veiklą teks būtent jai“, – apie įsibėgėjančius planus pasakoja O. Marcinkevičius.

Bendraujant su šeimos gydytojais, dalijantis patirtimi buvo pastebėta, kad neretai žmonės ateina į pas gydytoją tiesiog norėdami pasikalbėti. Dažnai ypač vyresnio amžiaus žmonės, kurių vienas iš sutuoktinių miręs, o vaikų nėra arba jie gyvena kitur, patiria gilų vienatvės jausmą, jiems trūksta bendravimo. Psichikos sveikatos skyriaus darbuotojai svarsto, kaip galėtų padėti šiems žmonėms, ir planuoja ateityje suburti juos, organizuoti jiems pritaikytą veiklą.