Savaitės nuotrauka

http://www.sveikatoscentras-kaunor.lt/images/savaites_nuotraikos/kytikas.jpg

Veikla

Kita informacija

RegistracijaMielieji,

 

nuoširdžiai džiaugiuosi, kad esate Garliavos pirminės sveikatos priežiūros centro interneto svetainės lankytojai. Čia Jūs galite ne tik sužinoti reikalingos informacijos apie teikiamas medicinos paslaugas, bet ir užduoti Jums rūpimų klausimų, atsiųsti komentarų bei rasti naudingų patarimų.

Kviečiu svetainės lankytojus klausti to, kas rūpi. Atsakymus į asmeninius klausimus specialistai atsiųs Jūsų elektroninio pašto adresu, o atsakymus į bendrus klausimus rasite svetainės skiltyje Klausimai ir komentarai.

Užduoti klausimą galite paspaudę viršutinio meniu skiltį Kontaktai. Čia rasite specialią formą, kurią užpildę ir paspaudę mygtuką Siųsti, išsiųsite mums savo klausimą.

 

Laukiame Jūsų klausimų.

 

Nuoširdžiai

Nijolė Kliučienė, Garliavos PSPC direktorė

 

p. Ingrida klausia:
Kada saulės poveikis žmogui yra pavojingiausias?


Garliavos Roko Šliūpo poliklinikos šeimos gydytoja Ona Česnavičienė atsako:
Kaip gerai organizmo veiklai kenkia persivalgymas ar persimiegojimas, taip ir per ilgas buvimas saulėje turi neigiamo poveikio. Moterys puikiai žino, kad saulės spinduliai skatina priešlaikinį odos senėjimą. Tai ilgalaikis, ne iškart pastebimas, bet užtikrintai vykstantis procesas. Be to, yra įrodyta, kad ultravioletiniai saulės spinduliai gali sukelti odos vėžį, o per ilgai pabuvus saulėje gali nudegti oda. Karštomis dienomis būtina riboti buvimo saulėkaitoje laiką. Taip pat vengti būti saulėje tomis valandomis, kai jos spinduliai kaitriausi – nuo 11 val. iki 15 val.


Karštomis vasaros dienomis užsibuvus atokaitoje, kūnas prakaituodamas nebepajėgia išgarinti šilumos ir žmogų ištinka šilumos arba saulės smūgis. Beje, saugant odą nuo neigiamo saulės poveikio reikėtų pasirūpinti ir akimis, kurioms kenksmingi ultravioletiniai spinduliai.


Pažadame, kad artimiausiu metu parengsime rekomendacijas apie saulės spindulių bei karščio poveikį ir patalpinsime mūsų svetainės Naujienų skiltyje.

 


 

 

p. Dalia B.:
labai noriu pasidžiaugti, kad šioje poliklinikoje dirba labai nuoširdus personalas, pradedant registratūra. Ir norėčiau ypač padėkoti gydytojai Buzienei už šiltą bendravimą su pacientu ir jos nuoširdų darbą gilinantis į ligą. Taip pat jos seselė verta pagyrų. Labai ačiū joms.


Garliavos PSPC direktorė Nijolė Kliučienė:
ačiū už tokį malonų laiškelį. Man smagu darbuotojų susirinkime perduoti Jūsų padėką gydytojai Virginijai Buzienei ir bendruomenės slaugytojai Zitai Valionienei.
Stengsimės, kad pas mus Jums būtų jauku ir gera, o sveikatos rūpesčius įveiksime kartu.


 

p. Elvyra:
ketinu pas jus apsilankyti. Linkiu gražių ir sveikų naujųjų metų.


Garliavos PSPC direktorė Nijolė Kliučienė:
nuoširdžiai dėkojame už šiltus sveikinimus ir linkime džiaugsmingų ateinačių metų. Laukiame Jūsų apsilankant.


 

p. Asta klausia:

prieš keletą dienų iki kraujo įsibrėžiau odą bekaldama seną vinį į lentą. Nieko blogo nepagalvojusi nedezinfekavau žaizdos ir dabar ranką pradėjo skaudėti, aplink žaizdą paraudo. Draugė kažkada pasakojo, kad jai leido vaistus, kai ji įsibrėžė skardine dėžute, tik jai buvo blogiau. Pas gydytoją ji pasirodė praėjus savaitei po susižalojimo, o ranka jau buvo visa paraudusi. Kas tai yra ir ar tokiu atveju reikėtų skubėti pas gydytoją?


Garliavos PSPC direktorė Nijolė Kliučienė atsako:

dėkoju už tikrai svarbų klausimą. Pirmiausia Jums reikėtų pasirodyti šeimos gydytojui. Paraudimas ir skausmas sako, kad uždegiminė reakcija vyksta. Norėčiau negąsdinti galimomis sunkesnėmis pasekmėmis – išplitusiu limfinių takų ar audinių uždegimu, – tikslų atsakymą į šitą klausimą duos tik Jus apžiūrėjęs gydytojas. Jeigu reikės, jis paskirs ir gydymą.


Didžiausias pavojus susižeidus sena vinimi yra susirgti stablige. Ši liga ypač pavojinga šiltuoju metų laiku susižeidus įvairiomis šakomis ar žemėse gulėjusiais aštriais daiktais. Todėl susižeidę pacientai skiepijami specialia vakcina, kad nesusirgtų.


 

p. Valda klausia:

gyvenu Linksmakalnyje, esu prisiregistravusi Jūsų gydymo įstaigoje. Paslaugomis patenkinta, bet norėjau pasiteirauti, kaip poliklinikoje užtikrinama, kad nebūtų perduotas nuo vieno paciento kitam pavojingas užkratas.


Garliavos PSPC direktorė Nijolė Kliučienė atsako:

ačiū, kad domitės savo sveikatos priežiūra, jos saugumu ir sveikatos paslaugų kokybe. Garliavos poliklinikos medikams malonu sužinoti, kad esate patenkinta paslaugų kokybe. Esate teisi galvodama, kad sveikatos priežiūros įstaigose paslaugos teikiamos ir pacientams, priklausantiems padidintos rizikos susirgti ŽIV, hepatitu C ir kitomis užkrečiamomis ligomis grupei. Tačiau sirgti tomis ligomis gali ir labai tvarkingas, tik dėl skaudaus atsitiktinumo „pasigavęs“ ligos sukėlėją žmogus. Deja, pavojingos ligos užkratas žmogui gali būti perduotas atliekant ir grožio procedūras.

 

Todėl Garliavos poliklinikoje atlikdami bet kokias procedūras užtikriname visas saugos priemones: naudojame vienkartinius instrumentus, jei tokių nėra užtikrinam autoklavavimą šiuolaikišku, puikiai veikiančiu autoklavu, paruoštus instrumentus užlydome plastikiniuose maišeliuose, kad instrumentai nesiliestų su oru. Naudojame dezinfekcines priemones  paviršiams, kad aplinka, kurioje dirbama su pacientais būtų saugi. Kad užkirstume kelią net mažiausiai galimybei perduoti infekciją nuo rizikingo žmogaus kitam žmogui, padidintos rizikos grupės pacientams naudojame atskirus instrumentus, kuriuos atskirai ir apruošiame.

 

Taip pat darome viską, kad ir mūsų darbuotojai būtų apsaugoti, kad patys netaptų aukomis ir infekcijos šaltiniais.

 

Š. m. spalio 16 d. Kauno Visuomenės sveikatos centro specialistai, tikrinę mūsų įstaigoje teikiamų paslaugų saugumo užtikrinimą, mums pastabų neturėjo. Norėčiau, kad ir Jūs jaustumėtės saugiai.


 

p. Diana klausia:

naudojuosi jūsų įstaigos paslaugomis, esu patenkinta, tik vienas trūkumas – nėra patogaus privažiavimo su vežimėliais. Kažkaip ant gatvės juos palikti nėra labai smagu, o patekti į polikliniką galima tik laiptais. Gal planuojama ateityje įrengti užvažiavimą, ar kažkokiu kitu būdu išspręsti šį nepatogumą?
Ačiū iš anksto už atsakymą.


Garliavos PSPC direktorė Nijolė Kliučienė atsako:

ačiū už išties opų klausimą. Manau, jis aktualus daugeliui mamų su vežimėliais. Kartais neramiai nužvelgiu laiptinėje paliktus tuščius vežimėlius, suprantu, kad tai nesaugu ir kad kol kas šį klausimą sprendžia tik pačios mamos. Tačiau...

Turime vilties, kad Kauno rajono savivaldybė 2012 metų biudžete numatys lėšas keltuvui, kurį tikimės kitais metais ir įrengti.

Kol tai įgyvendinsime, ieškome ir kitų šios problemos sprendimo būdų. Šiuo metu remontuojama dalis administracijos patalpų, kuriose įsikurs buhalterija, dabar esanti prie Psichikos sveikatos priežiūros centro. Patalpos, kurios liks tuščios, yra pirmame aukšte, į jas galima patekti nelipant laiptais ir yra greta poliklinikos. Todėl jas ketiname pritaikyti poliklinikos lankytojams, taigi atsiras vietos ir vaikų vežimėliams. Mums labai svarbu, kad į pokliniką ateinantiems žmonės būtų patogu ir jauku.


 

p. Artūras klausia:

dirbu vienoje iš ES šalių ir esu draustas tos šalies privalomuoju sveikatos draudimu. Šiuo metu esu parvykęs į Lietuvą. Kokį dokumentą turiu pateikti Lietuvoje, kad man nemokamai būtų suteikta būtinoji, o prireikus ir planinė medicininė pagalba?


Garliavos PSPC direktorė Nijolė Kliučienė atsako:

Jums reikia turėti tos ES šalies, kurioje dirbate ir esate apsidraudęs privalomuoju sveikatos draudimu, kompetentingos sveikatos draudimo įstaigos išduotą Europos sveikatos draudimo kortelę (skubiai būtinajai neatidėliotinai medicininei pagalbai gauti) ir E 112 formos pažymą (planinei pagalbai gauti). Šie dokumentai patvirtina, kad gydymo išlaidas Lietuvoje padengs tos ES šalies sveikatos draudimo įstaiga, kurioje mokate mokesčius.


Įstatymai reglamentuoja, kad jeigu žmogus neturi šių dokumentų, už apsilankymą pas gydytoją Lietuvoje reikės mokėti toje gydymo įstaigoje, į kurią jis kreipsis.p. Mindaugas klausia:

jau dvejus metus esu Noreikiškių šeimos kabineto pacientas. Sužinojau, kad šiuo metu jis uždarytas. Kodėl?

Garliavos PSPC direktorė Nijolė Kliučienė atsako:

šiuo metu Noreikiškių šeimos gydytojo kabinetas neturi gydytojo. Pacientus kviečiame kreiptis į Garliavos polikliniką arba Kačerginės šeimos kabinetą. Dalis pacientų jau pasirinko gydytojus, dirbančius kitose asmens sveikatos priežiūros įstaigose. Dėl tolesnio šių patalpų panaudojimo Aleksandro Stulginskio universitetas (buvęs LŽŪU) numatęs skelbti nuomos konkursą. Noreikiškių šeimos gydytojo kabineto ateities perspektyvos bus svarstomos Kauno rajono Savivaldybės tarybos posėdyje, kuriame bus priimtas sprendimas atsižvelgiant į gyventojų pirminės asmens sveikatos priežiūros užtikrinimo galimybes.


 

p. Audronė klausia:

jau greitai rugsėjis ir sūnus pradės eiti į mokyklą, bet dar neturime reikalingos sveikatos patikrinimo pažymos. Gal yra nustatyta speciali moksleivių sveikatos patikrinimo tvarka?

 

Garliavos poliklinikos vaikų ligų gydytoja Aurelija Rameikytė atsako:

vaikų sveikatos patikrinimui reikia atvykti pas savo šeimos gydytoją jo darbo laiku, prieš tai iš anksto užsiregistravus. Ankstesnių metų patirtis parodė, kad dalis tėvų tik prieš mokslo metų pradžią suskumba atvesti vaikus patikrinimui, todėl susidaro pacientų eilės, išauga gydytojų darbo krūvis, specialistams lieka mažiau laiko išsamiai patikrinti vaiko sveikatą.

Todėl nuo rugpjūčio 22 d. iki rugsėjo 10 d. šeimos gydytojų priėmimo valandos prailgintos pusvalandžiu.

Dėkojame tėveliams, kurie buvo rūpestingi ir vaikus jau vasarą atvedė pas medikus, kad prieš mokslo metų pradžią nereikėtų bereikalingai jaudintis.p. Gražina klausia:

ar tiesa, kad oro kondicionierius kenkia žmogaus sveikatai?

 

Garliavos poliklinikos šeimos gydytoja Virginija Buzienė atsako:

karštą vasaros dieną oro kondicionierius ne tik atgaivina, bet ir galiu tapti peršalimo ligų priežastimi. Daugiausia problemų kyla, kai žmonės nemoka tinkamai naudotis šiuo įrenginiu. Nuo karščio kondicionuotu oru besiginantys žmonės neretai peršąla ir užkimsta, suserga gerklės ar net plaučių uždegimu.

 

Ypač svarbu vengti didelio temperatūrų kontrasto tarp kondicionuoto oro automobilyje ar patalpose ir oro temperatūros lauke.


Didžiausias leistinas oro temperatūros svyravimas turėtų būti ne didesnis nei 3-4 ˚C. Kuo žmogus labiau užsigrūdinęs, tuo mažesnį poveikį jam turi temperatūros svyravimas. Tačiau jeigu lauke – 30 laipsnių karštis, o oro kondicionavimo sistema palaiko 16 ˚C mikroklimatą, temperatūrų kontrastas gali pakenkti ir labai užsigrūdinusiam žmogui.


Siekiant išvengti peršalimo, patartina iškart nenustatyti žemiausios temperatūros. Šalto oro srovė automobilyje neturi būti smarki ir negali pūsti tiesiai į veidą, nes iš automobilio išlipęs žmogus tikrai peršals.


Be to, netinkamai eksploatuojamas kondicionierius gali tapti ir alerginių bei infekcinių ligų priežastimi. Todėl reikia reguliariai papildyti šaldomosios medžiagos kiekį, išvalyti dulkes bei kitus nešvarumus iš vidinio ir išorinio įrenginio blokų, kondensato vamzdelio, patikrinti elektrinę įrenginio dalį ir darbo režimus.


 

p. Jonas klausia:

aš gyvenu Kaune, ar galėčiau prisirašyti pas šeimos gydytoją Garliavos poliklinikoje?

 

Garliavos PSPC direktorė Nijolė Kliučienė atsako:

taip, galite. Tik turėtumėte įvertinti tai, ar susirgus Jums bus patogu atvykti pas gydytoją. Be to, reikėtų pasitarti, ar gydytojas galės Jus vizituoti namuose, kai jį iškviesite.